Loading...
marţi, 19 ianuarie 2021

Continuam cu încredere și speranță!

       Continuăm cu încredere și speranță drumul nostru de încredere în Dumnezeu. Reluăm școala și în ianuarie online. Însă această manieră de a ne întâlni și a ne forma nu are voie să dilueze în inimile noastre adevăratele valori. Mereu bucuria și speranța își vor găsi motivațiile în întâlnirea cu Dumnezeu și de fiecare dată încrederea și curajul nostru vor fi întărite de aceeași relație cu El.  Apoi, să ni le dăruim unii altora.

     Suntem la un Liceu Teologic și suntem îndrumați, prin formatorii și profesorii noștri, către valorile creștine ale vieții. Aceasta ne asigură că, dacă ne deschidem cu încredere formării, educației, vom crește spiritual, uman și intelectual. Iar sensul nostru se realizează integrând toate trăirile, experiențele, cunoștințele, materiile studiate, relațiile, viața de rugăciune,… toate în drumul propriei vocații, pe care am primit-o, în care investim și pe care o lăsăm, fără teamă, să ne conducă spre Dumnezeu!

    Multă pace si bucurie: elevilor, profesorilor, angajaților și colaboratorilor noștri!