Loading...
joi, 29 februarie 2024
OFMConv Romania

Cluburi de Lectură, Dans și Debate la Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

Ne bucurăm de cele trei noi inițiative ale elevilor din școala noastră: Clubul de Dans, Lectură și Debate. Acestea înseamnă dorință de mai mult, ieșirea din confort, curaj, creație și mai ales comuniune.
După ce ieri, Clubul de Lectură s-a întâlnit deja a doua oară de la înființarea sa, stabilindu-și teme de lectură, domenii pe care să le abordeze progresiv,… astăzi Clubul de Dans a exersat mișcări și pași ce vor să exprime ritmul, sensibilitatea, atmosfera intimă pe care ființa sincer o simte atunci când este întâlnită de vibrații muzicale. Și Clubul de Debate a debutat entuziast cu inițiative generoase. Le mulțumim profesorilor coordonatori, felicităm elevii și le dorim mult bine și frumos în tot ceea ce fac!
 
 
 
 
 
Distribuie cu: