Loading...
miercuri, 17 aprilie 2024
OFMConv Romania

Curs festiv al claselor a XII-a, trăit cu recunoștință la Liceul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

       Miercuri, 25 mai 2022, ne-am bucurat împreună cu bucuria absolvenților din acest an, pe care am trăit-o în comuniune cu frumoasa familie a liceului nostru: elevi de la toate clasele, profesori, angajați, rude și toți cei invitați.
         De fiecare dată Cursul festiv celebrat de clasele a XII-a devine un moment abundent de recunoștință, alcătuit din retrospective joviale binevenite, din mărturii și satisfacții relaționale construite în timp, din visuri – unele împlinite, altele abia născute – din suflete și fragede și mature ale tinerilor absolvenți,… și, evident, din inerente discursuri, fotografii, filmări, îmbrățișări, emoții, lacrimi, flori… care nu fac decât confirme curajul de a păși în viață înainte.
           Îi felicităm pe absolvenții noștri pentru că au fost perseverenți până la capăt, le mulțumim profesorilor, angajaților și tuturor celor care-au contribuit la devenirea lor… și toți împreună să ne menținem vie încrederea în planul iubitor al Domnului cu viața noastră. Cu pace și bine!
 
 
 
Distribuie cu: