Loading...
joi, 29 februarie 2024
OFMConv Romania

Elevi ai Liceului Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi” în excursie la Suceava

      Frumusețea istorică și culturală a Sucevei a fost darul de care s-au bucurat sâmbătă, 24 septembrie 2o22, elevi ai liceului nostru, în ambianța excursiei organizată la final de proiect ROSE. Trăind experiența comuniunii, însoțiți de profesori și preoți formatori și contemplând locuri semnificative istoric-cultural-sociale, elevii nu pot simți decât recunoștință și încredere, mai ales atunci când percep toate acestea ca fiind daruri curate ale lui Dumnezeu, cel care îi cheamă și îi ocrotește. Mulțumindu-i Domnului pentru toată această binecuvântare, ne încredințăm proniei sale, pentru ca fiecare dintre noi să ne trăim drumul vocației noastre, cu responsabilitate și cu inimă curată! Cu pace și bine!
 
Distribuie cu: