Loading...
luni, 4 decembrie 2023
OFMConv Romania

Serbare de Crăciun trăită cu bucurie de elevii Liceului Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

Serbarea de Crăciun, trăită în bucuria sosirii vacanței, dar mai ales a Nașterii Domnului, de către elevii noștri de la liceu, gimnaziu, primar și preșcolar, devine de fiecare dată moment de comuniune și contemplare a frumosului din celălalt. Probabil există atâtea lucruri care ne provoacă, ne întunecă privirea sau ne tulbură ființa. Însă există mult mai multe lucruri care ne oferă pace, lumină, bucurie… Căci știm că nimic ce nu e de la Dumnezeu, nu dăinuie. Ci doar adevăratele valori pe care ni le dăruiește cu fidelitate același Dumnezeu, acesta vor rămâne. Felicitându-i pe elevii de la toate ciclurile pentru darurile oferite și prețuindu-i pe toți cei ce s-au implicat – și astăzi, de serbare, și în tot acest an – le dorim din suflet o vacanță frumoasă cu pace și sănătate alături de cei dragi și cu dorința de a căuta mereu numai ce este bine! Crăciun binecuvântat!
Distribuie cu: