Loading...
miercuri, 17 aprilie 2024
OFMConv Romania

„Unirea Principatelor” sărbătorită cu bucurie de elevii Liceului Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

A iubi Unitatea înseamnă mult! E semnul prezenței lui Dumnezeu. Diviziunea, în schimb, devine (de fiecare dată!) indiciul uneltirii celui rău. Iată de ce, și astăzi, 20 ianuarie 2023, elevii liceului nostru au dorit să fie împreună într-un moment frumos al unității. Prezenți în amfiteatru, aproape de finalul orelor, amintindu-și de „Unirea Principatelor”, anticipându-i sărbătorirea, au avut ocazia reîntâlnirii, în cadrul unui scurt program istoric-cultural-artistic, cu poezia, cântecul și dansul popular, frumos pregătite și de colegii și de oaspeții lor invitați. Felicitându-i pentru acest dar frumos, pe ei și pe cei ce i-au coordonat, le dorim zile liniștite în „mini-vacanța” bucuros primită, dorindu-le pace și bine alături de familiile lor!
Distribuie cu: