Loading...
joi, 29 februarie 2024
OFMConv Romania

Excursii în București și în Bucovina trăite cu bucurie de elevii Liceului Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”

        Ne bucurăm pentru timpul frumos petrecut joi, 23 februarie 2023 de elevii clasei a X-a A, într-o inedită drumeție la mănăstirile Bucovinei și nu numai. Darul comuniunii trăit cu seninătate nu face decât să construiască și să încurajeze spiritul frumos al elevilor noștri în drumul devenirii lor, care se parcurge nu singur, ci mereu împreună.  Și ne bucurăm (din nou!) pentru elevii  de la clasa a IX-a A, care pe 25 februarie 2023 au vizitat capitala. Nu poate fi decât fascinant și emoționant, să fii în comuniune cu colegii tăi, plimbându-te pe străzile Bucureștiului, să admiri a doua clădire ca mărime din lume, să intri în muzee de renume,… și să simți că o astfel de zi ți-a îmbogățit ființa.

Împărtășind bucuria lor și a celor care i-au coordonat, le dorim în continuare succes la școală și pace și bine în suflet!

 

Distribuie cu: