Loading...
joi, 29 februarie 2024
OFMConv Romania

Frumoase și binemeritate excursii de final de an școlar, trăite de elevii Liceului Franciscan

     Mai multe excursii au fost trăite de elevii noștri la acest final de an școlar: unii în Maramureș, alții în Bucovina, alții în Țara Bârsei. Dar, toate aceste frumuseți alături de obiectivele culturale, istorice, turistice și naturale, cât și comuniunea frumoasă dintre elevii claselor școlii noastre, pe lângă multe alte daruri ale aceluiași Dumnezeu, s-au transformat în sufletele acestor minunați adolescenți în adevărate bucurii. Binemeritatele excursii, dincolo de drumeții, fotografii și recreere,… au devenit pentru fiecare dintre ei și o nouă șansă de a descoperi darul aproapelui, bucuria de a fi împreună, darul creației lui Dumnezeu, amprenta omului, și culturală, și spirituală, și, dacă dorim, pe însuși Dumnezeu. Bucurându-ne pentru aceste zile petrecute împreună, felicitându-i pe ei, pe coordonatorii lor, pentru aceste zile, îi mulțumim din nou lui Dumnezeu, pentru tot și toate, iar elevilor noștri le dorim: vacanță plăcută!

Distribuie cu: