Loading...
luni, 4 decembrie 2023
OFMConv Romania

Pelerinaj și excursie cu cadrele didactice și personalul auxiliar ale Liceului Franciscan la Bistrița și Viișoara

             Și Mănăstirea Bistrița, și Mănăstirea de la Viișoara au fost locurile minunate în care un frumos grup de profesori și personal didactic auxiliar de la Liceul nostru au poposit, în ziua de 6 octombrie 2023, spre liniștire sufletească, rugăciune și comuniune. Iar Domnul ne-a răsplătit propunerea: cu vreme frumoasă, cu gânduri senine, cu prietenie, cu aerul plăcut și proaspăt al naturii. Dar dincolo de acestea darul cel mai frumos rămâne fiecare dintre noi, unul pentru altul, căci Domnul ne-a lăsat alături, deloc întâmplător, în slujba celor aflați pe drumul de formare! Iar noi, în tot acest timp, învățăm să creștem în comuniune, unitate și în dăruire gratuită. Îi mulțumim pentru aceasta Lui, le mulțumim celor prezenți, iar tuturor vă dorim pace și bine!

Distribuie cu: