Loading...
marţi, 16 aprilie 2024
OFMConv Romania

Participarea elevilor Liceului Franciscan la Festivalul de muzică vocală și creație muzicală, „Diamantele Iașului”, ed. a V-a

       Ne bucurăm pentru bucuria ce au simțit-o elevii noștri și pentru experiența frumoasă trăită astăzi, 9 fevruarie 2024,  la Festivalul „Diamentele Iașului”, ediția a V-a, organizat la Palatul Copiilor din Iași. Munca, implicarea, curajul de a se pune în competiție, încrederea în Dumnezeu, alături, bineînțeles, de grija atentă a doamnei profesoare care i-a coordonat, i-a făcut pe membri Coralei „Gloria” a Liceului nostru să devină mai bogați cu o experiență nouă. Iar noi îi felicităm și pentru premiile obținute: Premiul I la secțiunea „Duet instrumental” acordat elevelor Lucia Rîtan și Miruna Toma de la clasele a IX-a A și a IX-a B și Premiul I la secțiunea „Muzică corală” acordat Coralei „Gloria” a Liceului Teologic Romano-Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”!

 

Distribuie cu: