Loading...
joi, 29 februarie 2024
OFMConv Romania

Frumusețe și bucurie la Serbarea de Crăciun organizată de elevii Liceului Franciscan

      Frumusețe, bunătate, lumină, la Spectacolul de Crăciun al liceului nostru din ziua de 21 decembrie 20023. Îi mulțumim lui Dumnezeu! Nu ne îndoim niciodată de aceste daruri, pe care le poartă elevii noștri în sufletul lor… și de umanitatea senină, plăcută, pe care o transmit de fiecare dată, dar mai ales în zilele de sărbătoare ale școlii noastre. Iar astăzi a fost o zi de sărbătoare! Așteptată de toți, pregătită din timp de clasele a XII-a, corul, trupele-band ale școlii și de mentorii ce i-au coordonat și trăită de întreaga familie a liceului nostru, prieteni, oaspeți, foști absolvenți… serbarea de Crăciun devine ea însăși un dar pentru fiecare dintre noi: de la cântec la vers cu rimă, de la teatru, la joc și voie bună, de la corală la dans, de la coarde la tobe, de la luminile de sus la tainicele străluciri din suflet. Ce poate fi mai frumos decât un astfel de moment? Iar ambianța respirată, mereu e una de familie. Da: o familie frumoasă, unită, care se apără, se înțelege, se susține…. familia Liceului Franciscan!
       Iar noi îi felicităm pe toți! Și vă dorim vouă, fiecăruia în parte, dragi elevi, profesori, angajați, familii ale elevilor noștri, prieteni și celor ce ne sunteți alături să vă bucurați de toată lumina și dragostea lui Dumnezeu în viața dumneavoastră, regăsindu-i privirea mereu blândă și mângâietoare! Cu pace și bine!
Distribuie cu: